09. duben 2018 11:00 - 16:00 | Pardubice

JUNIORSKÝ MARATON 2018

Největší běžecký závod pro střední školy v ČR je opět tady!

Mapa trasy závodu.
Mapa technického zázemí.

22. ročník Juniroského maratonu je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne 4,2 km a celé družstvo se společnými silami snaží dorazit do cíle dříve než soupeři.

Ze semifinálových kol postoupí nejlepší týmy do finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha 6. května 2018!

Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR. Neváhejte a registrujte svoji školu klidně hned. Účast v Juniorském maratonu je zcela zdarma.

Pardubice odstartují krajská semifinálová kola dne 9. 4. 2018 ve 12:00 hodin.

Zajímá Vás více informací? Neváhejte navštívit webové stránky hlavního organizátora akce. Partnerem akce v regionu Pardubice je informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice.

Oblíbený běžecký závod pro středoškolská družstva má již své vítěze - na první místě se umístilo družstvo s názvem Pardubičtí půlkoníci (tým A). Juniorský maraton byl letos zahájen 9. dubna v Pardubicích, a to opět v příjemném prostředí parku Na Špici.

Počasí velmi přálo, k vidění byly opět skvělé výkony jak jednotlivců, tak celých družstev. Oceněna byla první tři družstva. Středoškolské týmy, které se umístily na prvním a druhém místě, navíc postupují do Prahy na běžecký maraton, kterého se účastní světové špičky.

Doprovodný program na místě zajistilo středisko Europe Direct Pardubice. Na pořadu dne byly kvízy na zepěmisná a sportovní témata, oblibě se těšil "Běžecký kvíz". Pro zájemce byly k dispozici také brožury a pracovníci střediska, kteří v případě zájmu pohovořili o službách nabízených nejen pro studenty a školské instituce.

Více fotografií je možné zhlédnout na Facebooku Juniorský maraton - Běžíme pro Evropu.