00 800 67 89 10 11

10. květen 2017 16:30 - 18:00 | Ostrava

Café Evropa v Ostravě

Budoucnost Evropské unie

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech, které pořádá Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct OstravaEurocentrum OstravaVŠB - Technical University of Ostrava a Ostravská univerzita. Na debatě bude dán prostor i Vám divákům a bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení. 

Hosty debatního podvečera v Ostravě budou: 
Vladimír Baar, kulturní a politický geograf, Ostravská univerzita
 Cyril Svoboda, bývalý ministra zahraničních věcí, Diplomaticka Akademie

Moderátorem debaty bude Viktor Daněk ze zahraniční redakce Český rozhlas.

Evropa se nestihla úplně vzpamatovat z finanční krize a mezitím otázka multikulturalismu a migrační krize ještě více podkopaly důvěru v instituce EU. Roste vliv populistických stran i hlasy volající po desintegraci a v červnu 2016 se Spojené Království jako první členský stát rozhodlo vystoupit z Evropské Unie. Stále se nezdá, že by desetiletí plné zkoušek pro Evropskou Unii bylo u konce. 
Jaký mohou mít volby ve Francii či Německu dopad na budoucí směřování EU? Je Junckerův plán více rychlostní Evropy realizovatelným konceptem? Kam směřují naše vztahy s USA a dalšími velmocemi? A jaká je budoucnost evropské obrany? 

Nejen o tom můžeme v Ostravě debatovat. Budeme se těšit na Vaši účast.

Registrace slouží pouze k organizačním účelům a není závazná. Budeme velice rádi za její vyplnění, které Vám zabere zhruba minutu Vašeho času.http://bit.ly/CafeEOstravaFB 

KDY: 10.5. 2017, 16:30 - 18:00

KDE: club DOCK na Havlíčkově nábřeží v Ostravě

Akce je ZDARMA.