00 800 67 89 10 11

20. duben 2017 08:30 | Dvůr Králové n/L

Rozhoduj o Evropě

Královéhradecký regionální seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený studentům středních škol z Královéhradeckého kraje, kteří mají zájem si na vlastní kůži vyzkoušet, jak fungují instituce EU.

Seminář bude sestávat ze tří částí – představení EU a jejích institucí, zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu, a dialog s osobami s rozhodovací pravomocí.

Téma, kterému se budou během simulace institucí EU věnovat, vyberou v přihlašovacím formuláři z nabízených možností sami účastníci. Debatovat tak mohou o: vzniku evropské armády a společné obranné politicebrexitu či o podobě Evropských strukturálních a investičních fondů po roce 2020.

Nejaktivnější účastníci získají ceny a budou následně vybráni pro účast na pětidenní simulaci institucí Evropské unie v Brně a konferenci v Bratislavě. Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.


Přihlásit se můžete zde: https://goo.gl/guCvWP 
Počet míst na semináři je omezen.


Další informace k semináři najdete na FB, na specializovaném webu www.rozhodujoevrope.cz v sekci Regionální semináře, případně pište na akce@eutis.cz.