00 800 67 89 10 11

10. únor 2017 11:14 - 11:14 | České Budějovice

Kulinářské umění s EU - Malta


 

V pátek 10. 2. 2017 proběhlo v Dominu Městské charity České Budějovice další netradiční Kulinářské umění – „Malta v Dominu“.  Touto akcí jsme pokračovali ve velmi vydařené spolupráci s Eurocentrem České Budějovice a Europe Direct České Budějovice, se kterými vaříme již od roku 2014. Cílem bylo představit uživatelům Domina další zemi EU a to tentokrát Maltu.

 

Moc děkujeme pracovnicím Eurocentra PhDr. Kateřině Šímové a Europe Direct Lence Dostálové, DiS. a jejich stážistovi Lukáši Malechovi, kteří si pro nás připravili program na celý den.

Na začátek dne pro nás měl Lukáš Malecha nachystanou prezentaci o Maltě, která obsahovala mnoho zajímavých informací o této zemi.

Po přednášce jsme se všichni společně pustili do přípravy tradičního maltského jídla. K dnešnímu obědu jsme si tedy společnými silami uvařili Timpana a Cannoli. Uživatelé Domina se podíleli na přípravě celého dne. Pomáhali s úklidem a úpravou společenské místnosti a společně s pracovníky Eurocentra a Europe Direct připravovali celé menu, krájeli a čistili zeleninu, míchali apod.

Kulinářské umění s názvem „Malta v Dominu“ se stalo pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem plným dojmů.

Moc děkujme PhDr. Kateřině Šímové, Lence Dostálové, DiS. a Lukáši Malechovi za osobní nasazení a den plný chutí, vůní a zážitků.

Už nyní se těšíme na další spolupráci J.