00 800 67 89 10 11

12. duben 2017 12:00 - 16:00 | Ostrava

Juniorský maraton 2017

21. ročník největšího štafetového závodu na maratonské trati pro 10členná družstva studentů středních škol.

Juniorský maraton je největší běžeckou akcí pro střední školy v České republice. Běží se formou štafety desetičlenných družstev složených ze středoškolských studentů, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu, tedy 42,195 km. V roce 2016 se semifinálových kol konaných po celé České republice zúčastnilo 261 týmů, tedy 2 610 studentů. Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je podporovat kladný vztah mládeže ke sportu, zdravý životní styl, týmového ducha a preventivně působit proti užívání návykových látek. Během dubna 2017 proběhnou semifinálová kola ve všech krajích ČR. Finálový závod poté proběhne v rámci Volkswagen Maraton Praha 7. května 2017.

V Ostravě proběhne závod 12. dubna na Masarykově náměstí. Závodu se účastní vždy družstvo o počtu 10 členů, přičemž minimálně 3 úseky (konkrétně 3.,5. a 7. úsek) musí běžet dívka. Startovné je zcela ZDARMA, proto se neváhejte již nyní přihlásit a poměřit síly s dalšími studenty. Detailní informace k závodu naleznete zdeAni letos nebude chybět učitelská štafeta, takže učitelé se mohou do závodu zapojit a inspirovat tak své svěřence. Informace o dosud přihlášených školách a možnosti registrace naleznete zde.

Akci podporuje naše středisko Europe Direct Ostrava, se kterým se na samotné akci můžete setkat a získat zajímavé publikace či informace týkající se EU.


KDY: 12.4. 2017

KDE: Masarykovo náměstí v Ostravě

NUTNOST REGISTRACE

Mezi novinky letošního ročníku např. patří:

  • Zřízení informační linky Juniorského maratonu
  • Doprovodný program s elitními atlety
  • Propojení Juniorského maratonu a dalších akcí
  • Účast zahraničních škol v semifinálových kolech
  • Nabídka služeb běžeckého centra Running Mall – diagnostika došlapu, semináře, sport lounge, odborné konzultace a sestavení tréninkového plánu Road Show Juniorského maratonu – přednášky o běhu a zdravém životním stylu