00 800 67 89 10 11

01. listopad 2016 09:00 - 07. prosinec 2016 17:00 | Ostrava

Fotogalerie - listopad 2016

Ohlédnutí za naší činností a akcemi v listopadu 2016.

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých v měsíci listopadu 2016.

  • V tomto měsíci jsme pokračovali s pravidelnými přednáškami pro ZŠ a SŠ, které pořádáme ve spolupráci s Eurocentrem Ostrava. Navštívili jsme ZŠ Gen. Píky v Ostravě, kde jsme si s žáky 9. tříd povídali o důvodech vzniku evropských společenství, základních institucích EU, jejím fungování, našem členství atd. Zhlédli jsme také výukové DVD Referát o EU. V rámci přednášek, které poskytujeme v celém kraji jsme vyjeli i na SOŠ ve Frýdku-Místku. Zde jsme přednášeli pro maturanty nejen o fungování EU, ale i aktuálníc otázkách a to zejména migrační krizi.
  • Nadále jsme spolupracovali místními univerzitami. Pro studenty Ostravské univerzity v Ostravě jsme si připravili akci Staň se dobrovolníkem v zahraničí, kde byla představena Evropská dobrovolná služba, a studenti měli možnost se zeptat nejen zástupkyně vysílající organizace, ale i samotné dobrovolnice, na to, co je zajímalo.
  • K Evropské dobrovolné službě jsme spolupořádali s Eures Ostrava a Eurocentrum Ostrava také seminář na Úřadu práce pro mladé nezaměstnané.
  • Ve spolupráci s Eurocentrem Ostrava a Katedrou Evropské integrace Ekonomické fakulty VŠB-TUO jsme uspořádali zajímavé debaty na evropská témata. Začátkem měsíce to byla akce s názvem Uber či Airbnb jako nový styl podnikání?, která se věnovala fenoménu sdílené ekonomiky. Debatovali jsme s ekonomickou expertkou Zastoupení Evropské komise v ČR, Pavlínou Žákovou, a také Kryštofem Krulišem z Asociace pro mezinárodní otázky a Spotřebitelského fóra, z.ú. V druhé půlce listopadu pak akce s názvem TTIP: potenciál pro ČR? , na které nám hosté Matyáš Pelant (Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR) a Jarolím Antal (Centrum evropských studií, Vysoká škola ekonomická v Praze), příbližili jednotlivé části této připravované smluvy, shrnuli její potencionální přínosy pro ČR či objasnili nejčatější mýty a mýlky o TTIP. Debatovalo se také o budoucnosti této smlouvy v souvislosti s výsledky amerických prezidentských voleb.
  • Podpořili jsme také další akce promíhající na půdě VŠB-TUO, konkrétně pak debatu s europoslancem Pavlem Teličkou s názvem Postavení EU v globalizovaném světě. Další akce nesla název Když chci pracovat v institucích EU. Na té nám Dana Kovaříková, pověřená vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, přiblížila možnosti, jak se k práci v instituch EU dostat, co ot obnáší, jaké jsou kladeny poždavky a jak nejlépe již ve studentských letech začít s připravou.
  • Naše středisko bylo také partnerem debatního setkání u kultaého stolu s názvem Energetická bezpečnost: Výzvy pro Moravskoslezský kraj, který v Ostravě pořádala Asociace pro mezinárodní otázky a EurActiv.cz, a kterého se mimo jiné zúčastnil europoslanec Evžen Tošenovský či Alena Vitásková z Energetického regulačního úřadu.
Sledujte aktuální dění a další akce na našich webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.